Dziewczęca Służba Maryjna

Celem DSM jest poznanie życia Maryi oraz naśladowanie jej w codziennym życiu, przez wzajemną miłość, służbę i otwartość. Cechy te winny charakteryzować każdą „Maryjkę” i tak powinna żyć także w swoim środowisku, a więc w rodzinie i szkole.
Hasłem DSM jest „Przez Maryję do Jezusa”.

Spotkania DSM odbywają się w soboty o godz. 11.00 w Domu Parafialnym im. bł. Jana Pawła II.
Dziewczynki zgłębiają prawdy Boże, a szczególnie uczą się naśladować Maryję, która jest ich patronką. Po części modlitewnej czy rozważaniu Pisma Św. jest czas na wspólne zabawy, śpiew, różne zadania. Na spotkaniach też przygotowuje się liturgię na niedzielną Mszę Św., tj. piosenki oraz czasami psalm. DSM bierze bowiem czynny udział we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00.
Innym zadaniem członkiń DSM jest uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych, majowych, roratach (te najbliżej związane z Maryją), ale też Drogi Krzyżowej i innych.
Organizujemy również wspólne ogniska, zabawy karnawałowe i wyjazdy do ciekawych w naszym regionie miejsc.