Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA
NIEDZIELĘ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Słowa kończące Ewangelię według św. Mateusza wskazują na uniwersalność Jego orędzia. Ten, którego wyczekiwał lud Izraela, a którego nie rozpoznał w dniu swego nawiedzenia (por. Łk 19, 44), został posłany ze swoją nauką nie tylko do synów Izraela. On przyszedł, aby pojednać całą ludzkość z Bogiem, i pragnie dotrzeć ze swoim orędziem do każdego człowieka. Apostołowie zostają posłani z misją do całego świata, mają pozyskiwać uczniów, tj. czynić chrześcijanami ludzi we wszystkich narodach. Bóg pragnie z każdym człowiekiem wejść w zbawczą komunię, aby pojednanie, które dokonało się na krzyżu, przybrało zasięg uniwersalny.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

 • Nabożeństwa majowe  o godz. 17.30;
 • Nabożeństwa dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 16.45;

 

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Przez cały czerwiec zapraszamy na  nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa o godz. 17.30.
Zachęcamy do rodzinnego odmawiania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

APELE PRZY KRZYŻACH I FIGURKACH
Zapraszamy na apele Maryjne z kapłanem o godz. 21.00

 • 28.05 (niedziela) – ul. Sportowa;
 • 29.05 (poniedziałek – ul. Żytnia, ul. Średnia;
 • 30.05 (wtorek) – ul. Nadmorska, ul. Obr. Helu;
 • 31.05 (środa) – ul. B. Kaszubskich, ul. Cetniewska;

 PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30 w intencji osób starszych samotnych, chorych, emerytów i rencistów. Po Mszy św. Nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana.

STRAŻ HONOROWA NSPJ
Spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ w czwartek 1 czerwca o godz. 16.00 w salce na plebani.

GODZINA ŚWIĘTA
W I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Godzina Święta. Na Godzinę Świętą zapraszamy w sposób szczególny Straż Honorową NSPJ.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
O godz. 9.30 Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ.

ODWIEDZINY CHORYCH
W najbliższy piątek Ks. Mateusz i Ks. Bogumił odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Andrzej chorych odwiedzi po powrocie z urlopu.

WIELBIENIE
Trwamy w pierwszopiątkowych wieczorach wielbienia. Najbliższe wielbienie w piątek (02.06) po Mszy św. o godz. 18:00.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Msza św. o godz. 9.30. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej. Spotkania po Mszy św. dla ADS nie będzie.

ŻYWY RÓŻANIEC
Spotkanie modlitewne połączone ze zmianą tajemnic w niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 14.00. (Różaniec prowadzi VII Róża Żywego Różańca, tajemnice światła)
Intencje na czerwiec:

 • Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.
 • Intencja parafialna:   Aby wakacyjny czas posługi turystom nie przesłonił nikomu Jezusa.

PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA – MODLITWA RÓŻAŃCOWA DZIECI
Jak w każdą pierwszą niedziele miesiąca o godz.10:30 zapraszamy wszystkie dzieci z Rodzicami do modlitwy różańcowej w intencji RODZIN z naszej parafii. Matka Boża podczas objawień wybranym przez siebie dzieciom w różnych miejscach na świecie nie przekazywała jakichś doniosłych przesłań, prosiła tylko: Niech modlitwa różańcowa płynąca z ust naszych dzieci wyprasza nam wszystkim wiele potrzebnych łask w codziennym życiu.

NIESPODZIANKA Z OKAZJI DNIA DZIECKA
1 czerwca Scholę i Oazę Dzieci Bożych zapraszamy na spotkanie  niespodziankę od godz. 16:00 do 18:00 do domu parafialnego.

PIELGRZYMKA DO WEJHEROWA
Pragniemy zaprosić do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium w Wejherowie, która odbędzie się 10-11 czerwca. Wyjście z kościoła o godz. 5.00, drogą nad zatoką idziemy do Swarzewa, a następny przystanek przy kościele świętej Faustyny w Pucku. I tak jak każdego roku główną intencją jest modlitwa o dobrego męża i dobrą żonę oraz w intencji naszych rodzin. Aby dobry Bóg błogosławił Wam i waszym rodzinom. Powrót z Wejherowa tradycyjnie autobusem o godz. 14.00. Wyjazd w niedzielę do Wejherowa z parkingu przy kościele o godz. 8.00. Powrót pieszy z Wejherowa wieczorem.

NAUKI PRZEDŚLUBNE
Tych, którzy zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński  zapraszamy do uczestniczenia w naukach przedmałżeńskich. Spotkania od poniedziałku do soboty w dniach 19-24 czerwca o godz. 19.00.

FESTYN PARAFIALNY
Na zakończenie roku formacyjnego planujemy w niedzielę 18 czerwca Festyn Parafialny. Najważniejsze cele festynu to budowanie wspólnoty parafialnej i pogłębianie więzi międzyludzkich. Drugi to pokazanie, że można bawić się bez używek.
Festyn rozpocznie się ok. 13.30, a zakończy finałem loterii fantowej ok 18.00.
Zwracam się z gorącą prośbą o współtworzenie tego wydarzenia. Każde zaangażowanie bardzo mile widziane. Zapraszamy wszystkich chętnych do  współorganizacji Festynu Parafialnego. Czekamy na pomysły. Prosimy o składanie przeróżnych przedmiotów do loterii fantowej,  a rzeźbiarzy, malarzy i innych artystów prosimy o tworzenie dzieł na aukcje. Jeśli ktoś ma pomysł związany z występem na scenie to prosimy o przekazanie takiej informacji. Mamy także nadzieję, że wiele parafianek upiecze ciasto na festyn.

CARITAS

 • Biuro Caritas czynne:
 •    w każdy wtorek od godz.  15.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy na warsztaty, które są połączone z poczęstunkiem.
 • Na czas sezonu zaprzestajemy przyjmowanie darów,  zarówno artykułów gospodarstwa domowego jak i odzieży.
 • Prosimy nie zostawiać rzeczy pod drzwiami sióstr i na terenie parafii.
 • Młodzieżowy Zespół Caritas będzie miał swoje spotkanie ( próba ) w poniedziałek 29.05 po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.45 i w czwartek 01.06 o godz. 18.00 w auli.  Obecność obowiązkowa.
 • Parafialny Zespół Caritas będzie miał spotkanie we wtorek 30.05 o godz. 16.30w jadłodajni.
 • Z okazji I czwartku miesiąca zapraszamy 01 czerwca wszystkich emerytów, rencistów, samotnych i chorych na nasze comiesięczne, ostatnie przedwakacyjne spotkanie przy kawie. Spotykamy się po Mszy św. o 9.30 w auli św. Rodziny, w domu parafialnym.

CHRZEST
Do wspólnoty Kościoła przez chrzest zostali włączeni:

 • Jakub Trojanowski,
 • Adam Ryszard Dąbrowski,
 • Wiktor Zygmunt Bisewski,
 • Wojciech Bolda

Wszystkim Parafianom, Gościom, w szczególności Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzę obfitości Bożych łask płynących przez przyczynę Jezusa wstępującego do nieba i zasiadającego po prawicy Ojca.

WŁADYSŁAWOWO 27.05.2017                                          Ks. Marek Jarząbek SChr –  proboszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.